Praktyczne wskazówki dla kredytobiorców

Opublikowano w March 31, 2021
Każdy kredytobiorca pragnie podpisać możliwie najtańszą umowę z bankiem detalicznym, parabankiem lub innym kredytodawcą. Analiza oferty kredytów gotówkowych jest istotna dla zabezpieczenia interesów gospodarstwa domowego. Kredytobiorca przed nawiązaniem współpracy z instytucją kredytową powinien poznać podstawy poruszania się po branży kredytów krótko i średnioterminowych. W artykule otrzymasz szereg praktycznych wskazówek związanych z zadłużeniem.

Czytaj więcej »

Dla kogo bezpieczny kredyt konsolidacyjny.

Opublikowano w February 1, 2021

Pandemia korona wirusa daje się we znaki w każdej dziedzinie naszego życia. Dla wielu możliwości rozwijania się finansowego stoją pod znakiem zapytania. Inni są zobowiązani kredytami gotówkowymi z których coraz trudniej się wydostać. Czy w takiej sytuacji jest jakieś logicznie i bezpieczne wyjście. Okazuje się, że jest kilka możliwość udanego zarządzania finansami w obliczu pandemii. Jednym z nich może się okazać kredyt konsolidacyjny. To rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie swobodę działania i proporcjonalnie niskie miesięczne koszty obsługi zobowiązania.

Jak wdrożyć procedurę konsolidacji.

Jeżeli w pewnym ogólnym sensie znasz pojęcie konsolidacji zdajesz sobie sprawę, że jest to połączenie kilku kredytów gotówkowych w jeden znacznie tańszy i możliwie łatwiejszy do spłacenia. Plusem, który przemawia za konsolidacją jest fakt, że praktycznie bezpłatnie możemy złączyć inne długi. Zmiana oprocentowania jest oczywiście konieczna. Musisz wiedzieć, że kredyty konsolidacyjne nigdy nie będą tańsze niż kredyty gotówkowe dwa lub trzy spłacane oddzielnie. Banki dając ci szanse połączenia mogą narzucić nieco większy procent tak by opłacalność leżała po stronie banku. A co z wielkością raty miesięcznej.

Czytaj więcej »

Kluczowe zagadnienia przy kredytach gotówkowych

Opublikowano w November 27, 2020
Wiele osób może zastanawiać się nad tym, jakie są elementarne zagadnienia, które należy wziąć pod uwagę podczas analizy ofert kredytów gotówkowych oraz podejmowania decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania. Istnieje kilka podstawowych punktów, które powinniśmy sprawdzić. Niemniej jednak zawsze należy zweryfikować również całokształt propozycji, ponieważ w kwestiach finansowych nawet drobiazgi mogą mieć niejednokrotnie duże znaczenie. Decyzja o zaciągnięciu zadłużenia musi być świadoma, a zatem trzeba naprawdę rzetelnie podejść do tego tematu.

Czytaj więcej »

Rynek kredytów samochodowych – co nas czeka w przyszłości?

Opublikowano w September 29, 2020

Kredyty samochodowe stają się w ostatnich latach stałym składnikiem portfeli inwestycyjnych większości banków. I choć tendencje rynkowe dla takich zobowiązań są niezbyt korzystne, to wciąż wiele podmiotów bankowych wierzy, że ich wysoka sprzedaż utrzyma się na obecnym poziomie. Szacunki te są niestety błędne, gdyż obecne tendencje rynkowe i okołorynkowe wcale nie zapewniają kredytom samochodowym wysokiej pozycji w klasyfikacji opłacalności kredytowej. Dlaczego? Zobacz na 17bankow.com/kredyty-samochodowe.

Programy socjalne, czyli jak pozbyć się kredytów?

Intencja wprowadzania na rynek coraz bardziej rozbudowanych pakietów socjalnych była oczywista. Miały one doprowadzić do większej dzietności wśród polskich rodzin i jednocześnie zapewnić określony poziom bytu. Należy jednak pamiętać, że programy te – z punktu widzenia banków – są bardzo niekorzystnym trendem. Ok, w rzeczywistości najbardziej dotknęły one segmentu kredytów gotówkowych i pożyczek pozabankowych. Należy jednak zwrócić uwagę również i na to, że świadczenia socjalne zmniejszyły zapotrzebowanie na kredyty celowe, czyli między innymi samochodowe. Po prostu znacznie opłacalniejszym rozwiązaniem staje się zaciągnięcie kredytu gotówkowego, gdyż część środków na zakup auta jest już odłożona.

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy w 2020 roku

Sytuacja na rynku kredytowym w 2020 roku charakteryzuje się dużą dynamiką. Kredytobiorcy mają do czynienia z najniższymi w historii stopami procentowymi zapewniającymi bardzo niskie raty miesięczne, a jednocześnie zwiększają się wymagania w stosunku do analizy ryzyka ekonomicznego klienta. Luzowanie polityki pieniężnej wcale nie oznacza zwiększenia akcji kredytowej. Jak wygląda sytuacja na rynku kredytów gotówkowych w 2020 roku?

Czytaj więcej »

Kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć?

Opublikowano w April 23, 2020

Kredyt hipoteczny to bardzo popularny produkt finansowy i jest wiele poradników, czym się kierować zaciągając te długoterminowe zobowiązanie. Jednak wielu naszych rodaków daje się zwieść promocyjnym ofertom bankowym, bez ich dokładnego sprawdzenia. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym i na co zwrócić uwagę podczas jego zaciągania.

Coraz więcej Polaków ma kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie finansowe, które zaciąga coraz więcej Polaków. W taki sposób spełniają swoje marzenie o mieszkaniu na własność. Warto wspomnieć, że kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie o dużej wartości, dlatego banki dokładnie sprawdzają i weryfikują naszą zdolność kredytową. Muszą mieć pewność, że spłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania, w tym celu sprawdzają nasz status w Biurze Informacji Kredytowej i jeśli będziemy tam widnieli jako niepewny płatnik, nie otrzymamy zgody. Warto dbać o nasz status w historii kredytowej, gdyż jeśli nie spłacaliśmy swoich zobowiązań, możemy okazać się na banku osobami niewiarygodnymi i taka sytuacja, zamknie nam drzwi do uzyskania jakiegokolwiek kredytu, czy pożyczki.

Czytaj więcej »

Lokaty bankowe rozwiązaniem przyszłości.

Opublikowano w February 28, 2020

Lokaty bankowe praktycznie wspomagają społeczeństwo w pomnażaniu środków, w jaki spoósb? Sprawdź na http://www.dobralokata.eu. Jeżeli poważnie zastanawiasz się nad wykorzystanie swoich środków by w przyszłości zapewnić sobie komfort finansowy np. korzystać z emerytury pochodzącej z lokaty bankowej, umowa z bankiem może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Jest to metoda bezpieczna, ponieważ środki jakie zostaną zdeponowane na lokacie w żaden sposób nie są zagrożone ryzykiem utraty. Jako klienci banku mamy zapewniony pełny pakiet ubezpieczenia regulującego nagłe sytuacje na przykład utrata stabilności bankowej itp. A zatem co wybrać?

Uwzględni każdy warunek lokaty bankowej.

Kiedy zakładamy lokatę bierzemy pod uwagę pewien okres czasu. Po jego upływie będziemy mogli liczyć na wypłatę zgromadzonych środków. Mam możliwość wypłaty całej kwoty wraz z odsetkami lub wznowienia działania lokaty, lecz wypłaty tylko odsetek. Tak może być w okolicznościach wypłaty emerytury pochodzącej z oprocentowania. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że dotyczy do wysokich kwot. Oprocentowanie lokaty bankowej może być odmienne. W należności, ile środków zdecydujemy się zamrozić w lokacie bank dobierze nam procent inwestycyjny. Może chodzić o np. 1,5 % a w miarę jak suma naszych środków będzie się podnosić bank może zaproponować podwyższenie stawi do 4 %.

Czytaj więcej »

Na czym polega konsolidacja zadłużenia i jak z tego skorzystać?

Opublikowano w December 5, 2019

Konsolidacja zadłużenia obejmuje wszystkie różne długi, które jesteś winien, i zamienia je w jedną miesięczną płatność. Załóżmy na przykład, że masz kilka różnych kart kredytowych, z których wszystkie mają saldo. Każdego miesiąca masz za zadanie dokonywać kilku płatności, każda w różnych kwotach, z różnymi terminami płatności i różnymi stopami procentowymi. Zarządzanie może być bardzo trudne.

Dzięki konsolidacji długów zaciągasz kolejną pożyczkę, aby spłacić wszystkie swoje długi. Następnie masz tylko pożyczkę w formie konsolidacji zadłużenia, którą możesz spłacić - to jedna płatność co miesiąc zamiast kilku płatności pożyczki.

Kredyt konsolidacyjny może ułatwić zarządzanie płatnościami i rachunkami miesięcznymi. Pomaga ci skondensować twój dług w jedną prostą płatność. W niektórych przypadkach możesz zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, jeśli oprocentowanie twojej pożyczki jest niższe niż RRSO długów.

Czytaj więcej »

Czy RRSO daje właściwe pojęcie o kosztach kredytu gotówkowego?

Opublikowano w October 4, 2019

Racjonalne posunięcie to przeanalizowanie różnych ofert kredytów gotówkowych przed podpisaniem umowy. Jak to zrobić najlepiej? Większość kredytobiorców kieruje się wskaźnikiem RRSO podawanym obowiązkowo we wszystkich materiałach marketingowych placówek finansowych. Czy RRSO daje jednak właściwe pojęcie o kosztach kredytu gotówkowego?

RRSO w praktyce

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w której zawierają się informacje o oprocentowaniu nominalnym wyłącznie w perspektywie rocznej, a także koszty pozaodsetkowe. Na pewno RRSO to znacznie lepszy wskaźnik oceny jakości kredytu konsumpcyjnego od oprocentowania nominalnego. Rozszerza się bowiem na koszty ubezpieczenia, prowizję. Czego RRSO nie mówi? Tak naprawdę nie mówi, czy zobowiązanie jest tanie, czy drogie. Umożliwia zaledwie wstępną selekcję banków detalicznych. Wskaźnik zmienia się dynamicznie po wytypowaniu rat malejących lub równych. Porównuj kredyty gotówkowe zawsze w tym samym okresie spłaty. To najpopularniejszy błąd spotykany przy wykorzystaniu kalkulatorów multimedialnych.

Czytaj więcej »

Dlaczego wybór kredytu gotówkowego jest poważną decyzją.

Kredyt gotówkowy od zawsze był forma wsparcia, dla osób które w nagłej sytuacji potrzebowały finansowej pomocy. Jednak w ostatnich czasach ta rzeczywistość uległa zmianom. To z czym wcześniej kojarzył nam się kredyt gotówkowy teraz stanowi normę i udogodnienie. Jakość ofertowanych usług przez banki i mniejsze firmy para bankowe są często na wysokim poziomie a propozycje kredytów gotówkowych, wyselekcjonowane i dostosowane do potrzeb i możliwości klienta. Czy zastanawiałeś się jakie czynniki brane są pod uwagę przed udzieleniem zgody na kredyt.

Weryfikacja zdolności kredytowej

To czy możesz podjąć się kredytu gotówkowego jest analizowane nie tylko z prywatnej perspektywy. Banki również chcą mieć pewność, że ty jako kredytobiorca będziesz godny zaufania i mogą powierzyć tobie środki bez uszczerbku wewnętrznych założeń. Weryfikacja twoje zdolności kredytowej jest przeprowadzana już na samym początku. Etap początkowy jest kluczowy dla całego przebiegu uruchomienia kredytowego. Jeżeli twój profil kredytobiorcy jest czysty, wolny od finansowych obciążeń, będziesz w przeciągu chwili poinformowany o tym fakcie.

Przystąpienie do weryfikacji jest gwarancją wywiązania się z umowy, dlatego będą potrzebne wszelkie dane związane z finansowym zapleczem jakie posiadasz. Weryfikacja to nie tylko sprawdzenie twojej zdolności kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. zdolność do podjęcia się zobowiązania finansowego to również posiadanie zatrudnienia który pozwoli ci no spłaceniem rat kredytu bez obciążenia domowego budżetu. Stałe źródło dochodów będzie mile widziane. Podczas weryfikacji brane są również pod uwagę warunki danej osoby. Z jakimi pytaniami możesz się spotkać? Czy na twoim utrzymaniu są jeszcze inne osoby np. współmałżonek, dzieci. Czy praca, którą posiadasz jest zawarta na umowę o pracę lub umowę o dzieło. Wszystkie szczegóły mają istotne znaczenie.

Czytaj więcej »

Czym jest chwilówka?

Szybki kredyt, pieniądze od ręki, pożyczka ekspresowa – to tylko niektóre określenia tzw. „chwilówek”. Zaciągniecie tego rodzaju zobowiązania finansowego jest wykorzystywane przez nas coraz częściej. Decydujemy się na chwilówki, rezygnując z kredytów gotówkowych w bankach. Ten typ pożyczki to nierzadko niestety jedyne wyjście gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki naprawdę szybko, bez mnożenia formalności.

Dokumenty, formalności

Oczywistym jest, że aby zaciągnąć jakiekolwiek zobowiązanie finansowe warunkiem koniecznym jest pełnoletniość. Aby potencjalny klient mógł zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, wymagana jest także masa dokumentów mająca na celu udowodnienie jego zdolności kredytowej. Ponadto w BIK-u (Biuro Informacji Kredytowej) sprawdzana jest jego cała historia kredytowa oraz mandaty i inne zobowiązania finansowe. Jeśli takowe posiadamy, mają one wpływ na ostateczną decyzję banku, w którym składamy wniosek kredytowy. Oprócz tego obowiązkowo należy dostarczyć dokument (np. zaświadczenie od pracodawcy) poświadczający nasze dochody w celu zapewnienia spłaty ewentualnego zobowiązania. Nierzadko, gdy w grę wchodzi większa suma pożyczki, konieczna jest również zgoda współmałżonka na zaciągnięcie kredytu. Nie bez znaczenia może być także sytuacja rodzinna ewentualnego kredytobiorcy. Analizowane jest sporo dokumentów i szczegółów. Mimo to nie zawsze też mamy pewność, że dana pożyczka zostanie nam udzielona.

Czytaj więcej »

Kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego

Opublikowano w March 29, 2019

W ostatnich latach bardzo zauważalny jest spadek wartości udzielanych kredytów mieszkaniowych, a także cen nieruchomości. Jest to sygnał ostrzegajmy przed coraz bardziej wyraźnym pogorszeniem się sytuacji na rynku budowlanych. To zjawisko możemy z pewnością zauważyć gołym okiem w niejednym większym mieście w Polsce. Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła również swoje wprowadzając rekomendację S. Czyli inaczej mówiąc stopniowy wzrost wymaganego, minimalnego wkładu własnego na zakup własnego domu bądź mieszkania. Jak się jednak okazuje jest to bariera która bez problemu jesteśmy w stanie przejść. Jest kilka bardzo prostych sposobów na poradzenie sobie z brakiem gotówki a tym samym ominięcie zaostrzenia wprowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Z roku na rok mogliśmy zauważyć zjawisko całkowitego znikania z polskiego rynku kredytów hipotecznych bez tak zwanego wkładu własnego. Taka sytuacja ma miejsce za sprawą tak zwanych zapisów rekomendacji S która została wydana przez Komisję Nadzoru Finansowo. Zapisy te zaostrzyły kryteria przydzielanych kredytów i narzuciły bankom przykręcenie śruby prze zaostrzenie zabezpieczeń systemu bankowego oraz samych kredytobiorców przed ryzykiem kredytowym.

Czytaj więcej »

Kredyt samochodowy – co warto wiedzieć?

Opublikowano w May 11, 2018

Kredyt samochodowy, zwany także motoryzacyjnym to celowy kredyt gotówkowy do wykorzystania na zakup pojazdu. Pojazdem może być tutaj: samochód, quad, motocykl, traktor, maszyny budowlane, przyczepy kempingowe, kampery, a także łódź motorowa. Przy pomocy kredytu samochodowego można nabyć pojazd zarówno nowy jak i używany, zobacz jak podejść do tego tematu aby zyskać jak najwięcej http://www.bankowastrefa.com.pl/.

Gdzie wnioskować o kredyt?

Kredyt samochodowy można uzyskać oczywiście w standardowym banku. Co więcej, niektóre marki samochodowe mają własne banki, które oferują kredyt na zakup auta. Zdecydowanie ułatwia to zakup pojazdu, ponieważ wszystkie formalności załatwiamy w jednym miejscu, mamy możliwość uzyskania kredytu na bardzo dobrych warunkach. Poza tym, zaciągając kredyt w salonie autoryzowanym mamy możliwość negocjacji ceny samochodu.

Czytaj więcej »

Najlepszy kredyt gotówkowy?

Opublikowano w March 5, 2018

Współczesne życie stawia przed ludźmi sporo wyzwań każdego dnia. Z tego powodu często ludzie są wręcz zmuszeni szukać dodatkowej gotówki(np. z powodu awarii, choroby czy zdarzenia losowego). W tym momencie naprzeciw potrzebom klientów wychodzą banki oraz instytucje pozafinansowe(parabanki). Klient do wyboru ma kredyty, pożyczki czy chwilówki. Jednakże co wybrać, aby dokonać najlepszego z możliwych wyborów. Jakie elementy przede wszystkim brać pod uwagę?

Według aktualnych badań prawie połowa Polaków co najmniej raz w roku zaciąga kredyt. Kredyty są udzielane najczęściej w przedziale od 1 000 do 5 000 zł. Kredyty te są zwykle udzielane osobom nie tylko z najniższym dochodem, ale także z dochodem powyżej 5 000 zł netto. Oczywiście osoby z większym dochodem wnioskują o wyższe kwoty. Kalkulacje dotyczące wyboru najtańszego kredytu obejmują przede wszystkim całkowitą kwotę do zapłaty. W przypadku kredytu na kwotę 4000zł całkowita kwota do zapłaty może wahać się od 4 347 do 5 440 zł. Co jest dość pokaźną różnicą i z tego względu warto zapoznać się z kilkoma ofertami oraz zadawać szczegółowe pytania.

Czytaj więcej »

Pożyczka ekspresowa w Banku Pekao SA.

Opublikowano w January 15, 2018
Bank Pekao SA jest jednym z bardziej popularnych banków jakie mamy w Polsce. Ma wiele ciekawych ofert zobowiązań kredytowych z jakich skorzystało wielu zadowolonych klientów. Jedną z takich ofert jest pożyczka ekspresowa. Oferta skierowana jest do nowych klientów Banku Pekao. Do skorzystania z ofert potrzebne jest kilka dokumentów. Niezbędny będzie dowód osobisty. We wniosku kredytowym podaje się również inne dane takie jak adres email, numer telefonu, czy też numer rachunku bankowego. Kredytobiorca ma obowiązek przedstawić w banku dokumenty, które będą potwierdzały wysokość uzyskiwanych przez niego zarobków. Mając w Banku Pekao rachunek nie trzeba przedstawiać takiego dokumentu. Bank sam na podstawie rachunku może wywnioskować jakie zarobki uzyskuje dany klient. Trzeba również napisać samodzielne oświadczenie o dochodach. We wniosku trzeba także podać jaki jest nasz status mieszkaniowy, a także jakie mamy wydatki i zobowiązania. Opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego nie jest przez bank pobierana. Jeżeli chodzi o prowizję za udzielenie kredytu jest ona pobierana z zabezpieczeniem w postaci zastawu rejestrowego bądź też w postaci przewłaszczenia jakiejś nieruchomości, czy też rzeczy należącej do kredytobiorcy. Pożyczkę można wcześniej spłacić w części lub całości, ale trzeba za to zapłacić 2,5%, ale nie mniej niż 50 złotych w przypadku spłaty całości pożyczki lub minimum 20 złotych za spłatę części pożyczki przed czasem. Nie ma konieczności posiadania konta w Banku Pekao S.A., aby można było skorzystać z tej oferty. Dostępna jest również karencja pozwalająca na odroczenie spłaty rat nawet o trzy miesiące. Ubezpieczenie zobowiązania również nie jest obowiązkowe, ale jeżeli się na nie zdecydujemy wynosi ono 0,34% pożyczonej kwoty.

Czytaj więcej »

Biznesowy plan strategii kredytowej

Opublikowano w November 2, 2017

Podzielimy się wskazówkami dotyczącymi wyboru pożyczki. Finanse biznesowe pomogą Ci rozpocząć lub rozwijać działalność. Ale kluczowe znaczenie ma poszukiwanie odpowiedniego finansowania. Oto nasze najlepsze porady dotyczące pożyczek biznesowych.

Wybierz odpowiednią pożyczkę

Pożyczka biznesowa jest bardziej złożona niż kredyt hipoteczny: jest więcej zmiennych, więc doradztwo w bankowości źródłowej, jak najlepiej zarządzać ryzykiem jest bardzo dobrym pomysłem. Niektórzy uważają, że chcą pożyczki z najniższą stopą procentową, ale tym opcjom pożyczki często brakuje elastyczności i mogą wymagać spłat miesięcznych. Trzeba też zrozumieć sezonowe fluktuacje przepływów środków pieniężnych w celu określenia, czy chcesz pożyczki umożliwiającej spłatę miesięcznych, kwartalnych lub rocznych spłat. Poproś swojego bankiera o odpowiedź na pytanie: "Jak mogę zarządzać tą fluktuacją i jaka pożyczką daje mi elastyczność, aby zaoszczędzić pieniądze w mniej opłacalne części roku?". Dowiedz się też: "Czy mogę ustalić stopę procentową kredytu? Jeśli stopy procentowe zaczną się zmieniać, czy można ustalić kredyt bez ponoszenia wielu zmian w umowie i kosztów karnych? ". I zapytaj o pożyczkę. Na przykład, jeśli jest to uzgodnienie dotyczące finansowania zasobów, nie bierz dziesięciu lat pożyczki na zakup sprzętu biznesowego, którego będziesz używać przez trzy lata.

Czytaj więcej »

Lokaty terminowe

Oszczędzanie pieniędzy jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym zjawiskiem, na które decyduje się coraz większa grupa osób. Potencjalni klienci zapoznają się z wieloma ofertami banków, aby w ostateczności wybrać tę najbardziej korzystną opcją. Lokaty bankowe zawarte na odpowiedni okres czasu, po jego upływie mogą zostać odnowione na identycznych warunkach, bądź nieodnowione. W zależności od tego jakie warunki zostaną zapisane w umowie, takie zostaną zrealizowane podczas jej trwania. Z całą pewnością zanim się podejmie jakąkolwiek decyzje powinno się dowiedzieć kilka cennych informacji na temat tego, jakimi prawami rządzi się prowadzenie lokaty bankowej. Dzięki temu istnieje możliwość, iż prowadzenie oszczędności w tej formie przyniesie oczekiwane efekty.

Lokata nieodnawialna

Lokaty nieodnawialne polegają na tym, iż po zakończeniu okresy ich trwania, zdeponowane środki pieniężne wraz z odsetkami zostaną zwrócone na wskazany rachunek bankowy. Tym samym nie będzie możliwości przedłużenia jej na takich samych zasadach jak do tej pory. Czasami banki wymagają osobistego stawiennictwa się w danym oddziale banku, aby odebrać zgromadzone na lokacie bankowej środki. W dzisiejszych czasach jednak dominują zdecydowanie transakcje online, aby ułatwiać klientom korzystanie z wszelkich usług bankowych. Mimo to, iż lokata jest zakładana jednorazowo na określony okres czasu, są to najczęściej wybierane rodzaje lokat.

Czytaj więcej »

Bierzemy kredyt na samochód.

Kredyty samochodowe.

Jednym z częstszych powodów dla których decydujemy się na wzięcie kredytu jest kupno samochodu. Dzięki pieniądzom można spełnić swoje marzenie o samochodzie. Bardzo często kupno nowego auta wiąże się z dużym kosztem i bez możliwości wzięcia kredytu marzenie o własnym autku byłoby wręcz nieosiągalne. Właśnie po to banki wymyśliły kredyty samochodowe. Specjalne kalkulatory samochodowe jakie są dostępne w internecie pozwalają na znalezienie kredytu samochodowego na najlepszych dla nas warunkach. Można za pomocą kalkulatora obliczyć jaka będzie rata kredytu, a także porównać ze sobą kilka ofert w różnych bankach i wybrać, tą która będzie dla nas najkorzystniejsza. Kredyt samochodowy znajdziemy między innymi w Volkswagen Banku, w mBanku, w Deutsche Banku Polskim, w Getin Banku, a także w Banku Raiffeisen Polbank. Wystarczy wpisać w taki kalkulator podstawowe parametry takie jak cel finansowania, rok produkcji samochodu jaki chcemy kupić, jego cenę, a także wysokość kredytu o jaki chcemy wnioskować i walutę kredytu, aby kalkulator pokazał nam kilka ofert, które będziemy mogli ze sobą porównać. Trzeba również podać jakie raty wybieramy, czy malejące czy stałe, a także na jaki okres chcemy wziąć kredyt wyrażając go w miesiącach.

Czytaj więcej »

Jakie normy prawne odnoszą się najbardziej do branży kredytowej?

Czytanie ustaw to niezbyt popularna czynność, szczególnie wśród niecierpliwych kredytobiorców. Każda firma pożyczkowa odpowiada jednak prawnie podczas obsługi klienta. Parabanków dotychczas nikt nie obserwował pod względem prawnym. Komisja Nadzoru Finansowego omijała przez wiele lat sektor pożyczek krótkoterminowych, pomimo wielu informacji o bankructwach spowodowanych lichwiarskimi zobowiązaniami. Stopniowo jednak rynek parabankowy wszedł w skład nowych norm prawnych. Wiele przepisów odnosi się wręcz konkretnie do funkcjonowania prywatnych firm pożyczkowych. Z jakimi normami prawnymi warto się zatem zapoznać przed nawiązaniem poważnej współpracy z instytucjami pozabankowymi?

Czytaj więcej »

Lokaty różnych banków.

Opublikowano w April 21, 2017

Bank Zachodni WBK.

Każdy bank ma jakąś ciekawą ofertę skierowaną zarówno do swoich stałych jak i nowych klientów. Zanim zdecydujemy się na jakąś z nich warto kilka przeanalizować, aby móc wybrać tą, która będzie dla nas najlepsza. Jednym z największych banków jakie mamy w Polsce jest Bank Zachodni WBK. W jego ofercie znajdziemy całą masę najróżniejszych usług bankowych jakie są przeznaczone zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla biznesowego. Takie produkty obejmują między innymi rachunki firmowe i osobiste, a także depozyty terminowe, kredytowe i produkty inwestycyjne. Jest to jeden z bardziej stabilnych banków jakie mamy obecnie w Polsce. Jego pozycja jest bardzo dobra na rynku i bank cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów. Oferta lokat w Banku Zachodnim WBK jest bardzo szeroko rozbudowana. Możemy wybrać standardowe lokaty gotówkowe z bardzo zróżnicowanym oprocentowaniem, jak też możemy skorzystać z depozytów walutowych, lokat rentierskich czy też otworzyć lokatę overnoght. W ofercie banku znajdziemy również lokatę strukturyzowaną. Obecnie Bank Zachodni WBK jest jednym z bardziej znanych banków jakie mamy w Polsce. Ma na swoim koncie wielu zadowolonych klientów i z pewnością ich liczba ciągle wzrasta.

Czytaj więcej »

Wniosek kredytowy złożony i co dalej?

Jeśli składamy wniosek o kredyt to warto zapoznać się z jego dalszymi losami w banku, gdyż to właśnie podczas kolejnych etapów procedury kredytowej zostanie podjęta decyzja czy otrzymamy dofinansowanie. Po zebraniu wszystkich istotnych danych o kliencie zarówno finansowych, jak i niefinansowych, a w przypadku kredytów inwestycyjnych także informacji o planowanym przedsięwzięciu, rozpoczyna się szczegółowa analiza kredytowa. Aby ułatwić i usystematyzować proces oceny zdolności kredytowej, w bankach tworzone są instrukcje, które wskazują, krok po kroku, jakie elementy należy uwzględnić w procesie podejmowania decyzji. Przykładem takiej procedury jest stosowana w bankach amerykańskich „Reguła pięciu C" (character, capital, capacity, conditions, collateral). Wskazuje ona wszystkie kluczowe obszary, które powinny zostać poddane analizie. W celu oceny ryzyka kredytowania konieczne jest zrozumienie specyfiki działalności i zweryfikowania umiejętności, doświadczenia, uczciwości osób zarządzających, właścicieli (character). Oceniana jest wielkość kapitałów (capital), którymi dysponuje firma, jej sytuacja finansowa i pozycja na rynku. Badana jest zdolność firmy do kontynuacji funkcjonowania i spłaty wszystkich zobowiązań (capacity), w tym również zadłużenia kredytowego. Istotnym elementem analizy jest ustalęnie warunków kredytowania w zależności od zidentyfikowanego ryzyka i specyfiki firmy (conditions) oraz weryfikacja zabezpieczenia kredytu (collateral). Na Ekredytowymarket możesz znalźć świetne analizy kredytów przygotowane przez specjalistów.

Czytaj więcej »

Kredyt na auto, zdecydować się na samochodowy lub gotówkowy?

Opublikowano w February 10, 2017

Z pewnością duże cztery kółka to dość duży wydatek. Właśnie z tego względu najbardziej zmotoryzowane osoby mogą się wspierać kredytem. Banki są w stanie zaproponować specjalny produkt na taką okazję, ale dość często może dochodzić do sytuacji iż bardziej elastyczny okaże się kredyt gotówkowy.

To nie żadna tajemnica, że kredyt samochodowy bardzo często jest tańszy w odniesieniu do klasycznej gotówki. Dlaczego tak się dzieje? Powód tego może być bardzo łatwy, a chodzi dokładnie o to iż zobowiązanie jest zabezpieczone na pojeździe jaki można w razie czego sprzedać. Jednostka bankowa w tym przypadku będzie ponosić mniejsze ryzyko aniżeli wtedy gdy zabezpieczenie kredytu stanowi tylko weksel bądź inny instrument, który nie będzie przedmiotem mającym właściwą wartość. Z jakiego powodu należy się zdecydować na kredyt samochodowy? Ta sytuacja powinna wystąpić w tym przypadku gdy zamierza się zaopatrzyć w nowy samochód. Istnieje sytuacja, która oznacza to iż dealerzy będą współpracować z bankami oraz oferować korzystne warunki. Mało kiedy nie występują zobowiązania bez żadnych odsetek, a spłata należności dotyczyć będzie kilku rat. Za co w tym przypadku odpowiada sprzedawca? Taki podmiot jest w stanie pośredniczyć w różnego rodzaju załatwianiu formalności, a jeśli chodzi o kredyt to tutaj może występować również dodatkowe promocje. Klient myśląc o kredycie na auto używane winien pamiętać o tym, że bank nie jest nie skłonności do wykonania kredytu dla wiekowego samochodu. Bardzo często spłata zobowiązania jest uzależniona od rocznika pojazdu. Przykładowo moment zakończenia spłaty auta nie może być starszy aniżeli 10 lat.

Czytaj więcej »

Na jakie warunki warto zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu gotówkowego?

Opublikowano w January 12, 2017
Oferta kredytów gotówkowych praktycznie z roku na rok się powiększa. Przeciętny kredytobiorca ma do czynienia z wieloma ciekawymi instrumentami zadłużeniowymi. Kredyty gotówkowe, pożyczki krótkoterminowe pod zastaw, chwilówki, karty kredytowe, kredyty ratalne przydatne przy większych zakupach, kredyty hipoteczne to tylko niektóre z najważniejszych kategorii produktów. W artykule ocenisz, czy twoje gospodarstwo udźwignie kredyt gotówkowy i zobaczysz, w jaki sposób analizować warunki podpisania podobnej umowy.

Czytaj więcej »

Kredyty gotówkowe przez Internet

Opublikowano w September 21, 2016
Zaciągnięcie kredytu gotówkowego przez Internet to bardzo wygodna opcja w dzisiejszych czasach. Coraz większa liczba osób chętnie decyduje się na taką opcję, a co za tym idzie duża ilość banków chętnie udostępnia taką możliwość klientom, co cieszy się powszechnym uznaniem. Kredyt online praktycznie niczym nie różni się od zaciągniętego w zwykłej placówce kredytu, a szanse na to, że go otrzymamy są dokładnie takie samo, więc warto to wypróbować, bo kredyt gotówkowy może zostać nam przyznany bez wychodzenia z domu i załatwienia szeregu zbędnych formalności. Takich kredytów jest obecnie bardzo dużo, także warto się dobrze zastanowić nad tym, który wybrać, a pomóc może nam w tym porównanie kredytów online, które jest dostępne na wielu stronach internetowych, i to za darmo.

Czytaj więcej »

Czy kredyt gotówkowy to dobra droga

Kredytów gotówkowych jest sporo, bo jednak zainteresowanie rośnie. Nadszedł bardzo ciekawy czas, bo jednak można korzystać z rozwiązań o których jeszcze kilka lat temu w ogóle nie było mowy. Rzeczywiście wyżej wspomniana oferta finansowa kusi, ale nie ma co podejmować pochopnych decyzji. Zaleca się zainwestować w bezpieczeństwo, czyli pobranie wiadomości, po to, by wiedzieć z jaką propozycją tak dokładnie ma się do czynienia. Takie nastawienie to przecież zabezpieczenie własnych interesów, a więc jak najbardziej opłacalne. Kredyt gotówkowy to inwestycja ściśle związana z pieniądzem, a więc naturalne jest to, że przed podjęciem tej ostatecznej decyzji, niezbędna jest dokładna analiza tematu. Zaledwie jeszcze kilka lat temu o owych rozwiązaniach nie było mowy, bo jednak żyło się na ubogim poziomie, odkąd jednak to się zmieniło to zaleca się z tego czerpać to, co najlepsze. Każdy kredyt gotówkowy ma swoją charakterystykę, co oczywiście jest podpowiedzią dla niedoświadczonych. Podstawą jest w tym przypadku pobranie najważniejszych wiadomości, by rzeczywiście świadomie zdecydować się na realizację danej usługi finansowej. Kim jest kredytobiorca? To klient, który już ostatecznie decyduje się na pobranie, którejś z ofert finansowych i podpisuje umowę. Oczywiście automatycznie oznacza to, że zobowiązany jest do wyregulowania zadłużenia w terminie. Kiedy jest dojrzałe podejście do tej inwestycji, to powinna ona przynieść nic innego, jak tylko zadowolenie.

Czytaj więcej »