Jak dobrze wybrać najlepszy kredyt?

Opublikowano w January 7, 2015
Napisany przez Aleksander Lasamanowicz

Jeżeli chodzi o kredyt na pewno powinno się pomyśleć o tym, aby wybrać jak najlepszą ofertę.

Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na kredyt, ponieważ jest on bardzo pomocny w sytuacji, kiedy potrzebuje się większej sumy pieniędzy. Kredyt jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla młodych, jak też starszych osób, jednak ważne jest to, aby dobrać do siebie ten najodpowiedniejszy. Większość doradców z pewnością stwierdzi, że dla młodych i starszych idealny jest kredyt bez BIK, czyli bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej. Na taki kredyt mogą nawet zdecydować się osoby, które posiadają już jakieś długi, ponieważ bank nie zwraca uwagi na przeszłość kredytową swojego kredytobiorcy.

Kto może otrzymać kredyt?

Warunkiem otrzymania takiego kredytu jest jedynie zabezpieczenie w formie poręczyciela bądź środków trwałych. Kredyt bez BIK jest idealny niemalże dla wszystkich tych, którzy nie lubią załatwiać zbyt wielu formalności. Przyznawane są one młodym i starym bez dostarczania zbędnych dokumentów czy też jakichkolwiek zaświadczeń. Kredytodawcy nie wymagają w tym przypadku udowodnienia swojej zdolności kredytowej, bowiem wystarczy jedynie dowód osobisty potwierdzający tożsamość kredytobiorcy. Takie kredyt jest też bardzo korzystny z tego względu, że jest bardzo krótki czas oczekiwania na pieniądze. Można sobie zaplanować jakiś wyjazd lub remont i zrealizować to już w przeciągu kilku dni, ponieważ pieniądze przelewane są błyskawicznie. Kredyt bez BIK jest idealny dla młodych i starszych również z tego względu, że można go przeznaczyć na dowolny cel i wcale nie trzeba ujawniać tego celu podczas ubiegania się o tenże kredyt.

Na co najczęściej zaciągamy kredyty?

Kredyty bez BIK są bardzo konkurencyjne wobec wszystkich innych kredytów, ponieważ bardzo dużo osób decyduje się na nie. Młodzi ludzie mogą go wykorzystać na przykład na wymarzone wakacje, natomiast starsze osoby mogą przeznaczyć pieniądze z tego kredytu na przykład na remont mieszkania, spłatę innych długów czy też kupno nowego samochodu. Banki wychodzą na przeciw swoim kredytobiorcom w różnym wieku, dlatego posiadają tak atrakcyjne kredyty. Dążą do tego, aby jak najlepiej dogodzić swoim klientom. Inaczej bowiem klienci wybiorą oferty innych banków, czyli te które posiadają mniej atrakcyjne oferty po prostu stracą źródło zarobku. A jak szacuje się, obecnie udzielanie kredytów to dla wielu banków znaczna większość całościowego dochodu, dlatego też dążą do tego, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Poza tym klient obecnie często bez problemu zmieni bank i przeniesie konto, jeżeli obecny nie spełni jego oczekiwań, także jak chodzi o oferty kredytowe.