Kumulacja kredytów.

Kredyty gotówkowe kuszą. Dlatego bierzemy ich kilka, a nawet kilkanaście. Okazuje się po kilku miesiącach, że płacimy bardzo dużo za same odsetki. Jak wiadomo kredyt to pożyczona kwota plus oprocentowaniem które obecnie wynosi około 15 proc. W takiej sytuacji kilkanaście kredytów może nam zdecydowanie obciążyć nasz portfel. Dlatego warto dokładnie sprawę przemyśleć. W tym artykule przedstawimy dwa rozwiązania z jakiego korzystają osoby mające powyżej czterech kredytów. Drogie kredyty gotówkowe tym bardziej wypada dokładnie przemyśleć. Wiadomo, że każde kredytowane 100 zł kosztuje mas około 15 złotych. Ile możemy zaoszczędzić? Całkiem sporo, jeśli zdecydujemy się na odpowiednie narzędzia i pomoc. Banki pomagają nie tylko pożyczyć pieniądze, ale i poradzić sobie z zadłużeniami jakie mamy obecnie. Zobaczmy zatem co możemy podarować sobie w ramach zmniejszania kosztów kredytowych już teraz.

Konsolidacja na pierwszym miejscu.

Kredyty gotówkowe konsolidacyjne są doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które mają powyżej dwóch kredytów. Z dwoma nie zawsze jest to warte świeczki, ale również można spróbować. O co dokładnie chodzi? Konsolidacja kredytów to nic innego jak ich połączenie w jeden z jednym oprocentowaniem, zdecydowanie niższym niż to jakie jesteśmy zmuszeni płacić w tym momencie. Idąc do banku w takim celu musimy przygotować wszystkie dokumenty dotyczące kredytów jakie chcemy skonsolidować. Potem wybieramy się do banku i możemy działać. Ważnym szczegółem jest to, aby wszystkie raty były spłacane na bieżąco. W przeciwnym razie będzie to niemożliwy lub skomplikowany proces. Banki zlicza wszystkie raty kredytowe oraz oprocentowania i proponuje nam zdecydowanie niższe, tańsze rozwiązanie. To czego bank będzie oczekiwał od nas samych to nasza zdolność kredytowa, czyli brak ujemnej historii BIK oraz odpowiednie zarobki. Pożyczki nie podlegają konsolidacji – są to produkty pozabankowe. 

Spłacanie i oddanie.

Kredyt gotówkowy możemy oddać do 14 dni po jego wzięciu, chociaż to zależy dokładnie od banku i jego dokładnego regulaminu – takie zapisy znajdziemy w umowie kredytowej. Jeśli zatem po kilku dniach stwierdzimy że kredyt był pochopnie wzięty, możemy go jak najbardziej zwrócić. Kolejnym zadaniem jest spłacenie całego kredytu jeśli zostało do spłacenia niewiele. Pamiętajmy jednak, że raty skracają się od tyłu. Zatem na bieżąco musimy płacić wszystkie raty. Jak widzimy możemy bardzo szybko poradzić sobie z wieloma kredytami. Pytajmy w banku o wszystkie dostępne możliwości.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.