Bierzemy kredyt na samochód.

Kredyty samochodowe.

Jednym z częstszych powodów dla których decydujemy się na wzięcie kredytu jest kupno samochodu. Dzięki pieniądzom można spełnić swoje marzenie o samochodzie. Bardzo często kupno nowego auta wiąże się z dużym kosztem i bez możliwości wzięcia kredytu marzenie o własnym autku byłoby wręcz nieosiągalne. Właśnie po to banki wymyśliły kredyty samochodowe. Specjalne kalkulatory samochodowe jakie są dostępne w internecie pozwalają na znalezienie kredytu samochodowego na najlepszych dla nas warunkach. Można za pomocą kalkulatora obliczyć jaka będzie rata kredytu, a także porównać ze sobą kilka ofert w różnych bankach i wybrać, tą która będzie dla nas najkorzystniejsza. Kredyt samochodowy znajdziemy między innymi w Volkswagen Banku, w mBanku, w Deutsche Banku Polskim, w Getin Banku, a także w Banku Raiffeisen Polbank. Wystarczy wpisać w taki kalkulator podstawowe parametry takie jak cel finansowania, rok produkcji samochodu jaki chcemy kupić, jego cenę, a także wysokość kredytu o jaki chcemy wnioskować i walutę kredytu, aby kalkulator pokazał nam kilka ofert, które będziemy mogli ze sobą porównać. Trzeba również podać jakie raty wybieramy, czy malejące czy stałe, a także na jaki okres chcemy wziąć kredyt wyrażając go w miesiącach.

Kredyt na nowe auto i na auto używane.

Kredyt samochodowy można zaciągnąć w banku nie tylko na nowe auto, ale też na samochód używany. Pożyczka tego typu może zostać nam przyznana nawet jeżeli nie mamy żadnego wkładu własnego. Spłata zobowiązania może zostać rozłożona na kilka lat. W przypadku zakupu samochodu najdłuższy okres spłaty kredytu wynosi dziesięć lat. W większości banków jednak spłata kredytu będzie wymagana w nieco krótszym czasie zwłaszcza jeżeli kupujemy samochód używany. W kalkulatorze samochodowym trzeba wpisać takie dane jak cel kredytu, rok produkcji samochodu, cena samochodu, kwota kredytu o jaką się ubiegamy i waluta w jakiej chcemy wziąć kredyt, rodzaj rat, a także okres kredytu w jakim chcemy go spłacić. Sprawdźmy kilka najlepiej opłacalnych kredytów samochodowych w 2017 roku. Kupując samochód za 60 tysięcy złotych, przy kredycie na okres pięciu lat na kwotę 50 tysięcy złotych jedną z lepszych ofert znajdziemy w Getin Banku. Tutaj oprocentowanie rzeczywiste wynosi 5,63%. Biorąc taki sam kredyt w Banku BGŻ BNP Paribas możemy liczyć na oprocentowanie rzeczywiste w wysokości 6,07%, w mBanku oprocentowanie rzeczywiste wyniesie 6,63%, zaś w Banku Credit Agricole już sięgnie prawie jedenastu procent. W przypadku kupna samochodu za 30 tysięcy złotych, biorąc kredyt na kwotę 20 tysięcy złotych na okres pięciu lat Bank BGŻ BNP Paribas oferuje nam oprocentowanie rzeczywiste 8,57%, Getin Bank 8,83%, zaś mBank 10,36%.

Najlepsze kredyty tego roku.

W roku 2017 jako najlepszy kredyt na samochód został ogłoszony kredyt w Getin Banku. Bank nie nalicza żadnej prowizji za udzielenie kredytu, a oprocentowanie rzeczywiste wynosi 5,63%. Drugie miejsce również zajęła oferta kredytu samochodowego w Getin Banku z zerową prowizją i oprocentowaniem 6,16%. Miejsce trzecie przypadło bankowi BGŻ BNP Paribas. Bank nalicza prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1%. Nie jest ona co prawda bardzo duża, ale w porównaniu do ofert Getin Banku ta jest już kosztowniejsza. Oprocentowanie rzeczywiste w tym przypadku wynosi 6,17%. Miejsce za podium zajął nowy bank inBank. Prowizja jest równa 1,99%, zaś oprocentowanie rzeczywiste wynosi 8,31%. Jak na bank, który istnieje od niedawna na rynku jest to bardzo duże osiągnięcie.