Biznesowy plan strategii kredytowej

Opublikowano w November 2, 2017
Napisany przez Aleksander Lasamanowicz

Podzielimy się wskazówkami dotyczącymi wyboru pożyczki. Finanse biznesowe pomogą Ci rozpocząć lub rozwijać działalność. Ale kluczowe znaczenie ma poszukiwanie odpowiedniego finansowania. Oto nasze najlepsze porady dotyczące pożyczek biznesowych.

Wybierz odpowiednią pożyczkę

Pożyczka biznesowa jest bardziej złożona niż kredyt hipoteczny: jest więcej zmiennych, więc doradztwo w bankowości źródłowej, jak najlepiej zarządzać ryzykiem jest bardzo dobrym pomysłem. Niektórzy uważają, że chcą pożyczki z najniższą stopą procentową, ale tym opcjom pożyczki często brakuje elastyczności i mogą wymagać spłat miesięcznych. Trzeba też zrozumieć sezonowe fluktuacje przepływów środków pieniężnych w celu określenia, czy chcesz pożyczki umożliwiającej spłatę miesięcznych, kwartalnych lub rocznych spłat. Poproś swojego bankiera o odpowiedź na pytanie: "Jak mogę zarządzać tą fluktuacją i jaka pożyczką daje mi elastyczność, aby zaoszczędzić pieniądze w mniej opłacalne części roku?". Dowiedz się też: "Czy mogę ustalić stopę procentową kredytu? Jeśli stopy procentowe zaczną się zmieniać, czy można ustalić kredyt bez ponoszenia wielu zmian w umowie i kosztów karnych? ". I zapytaj o pożyczkę. Na przykład, jeśli jest to uzgodnienie dotyczące finansowania zasobów, nie bierz dziesięciu lat pożyczki na zakup sprzętu biznesowego, którego będziesz używać przez trzy lata.

Wspólne kwestie dotyczące pożyczek

Wiele firm ma rożne źródła pieniężne, a bankierzy mogą pracować nad strukturą pożyczki w tych okolicznościach. Na przykład, jeśli jesteś sprzedawcą, grudzień i czerwiec to szczytowe momenty dla zarobienia gotówki, podczas gdy inne okresy w ciągu roku są przeznaczone na zakup maksima. Może być potrzebny większy kredyt w rachunku bieżącym, gdy w trybie wydatków podstawowych, ponieważ gotówka może nie wrócić przez następne trzy lub cztery miesiące.

Minimalizuj ekspozycję na potencjalne podwyżki stóp procentowych

Określ maksymalny poziom oprocentowania, który może wytrzymać firma. Zrób modelowanie komputerowe. Jeśli stopy procentowe wzrosną do X procent, jak to wpłynie na Twoją firmę i czy nadal zarabiasz wystarczająco? Dowiedz się, ile ryzyka chcesz wziąć ze stopami procentowymi. Niektóre produkty pożyczkowe o zmiennym oprocentowaniu pozwalają na ustalenie limitu procentowego - pułapu. Na przykład możesz ustawić go na wysokości ośmiu procent. W ten sposób zyskujesz zmienną, ale z ochroną ustalonego górnego limitu. Współpracuj z bankierami biznesowymi w celu strukturyzowania produktów kredytowych minimalizujących ryzyko, ale także upewnij się, że rozumiesz cykle. Przewidywania co do podwyżek stóp procentowych są już uwzględniane w ustalonej stawce. Zastanów się nad połączeniem stałych i zmiennych stawek.

Coraz więcej firm chce mieć większą swobodę w kredytowaniu – trzeba jednak pamiętać, że w celu korzystania z tej elastyczności trzeba zwykle uiszczać większe opłaty. By jednak wszystko poszło jak należy najlepiej dostosuj biznesplan do strategii kredytowej.