Na czym polega konsolidacja zadłużenia i jak z tego skorzystać?

Opublikowano w December 5, 2019
Napisany przez Aleksander Lasamanowicz

Konsolidacja zadłużenia obejmuje wszystkie różne długi, które jesteś winien, i zamienia je w jedną miesięczną płatność. Załóżmy na przykład, że masz kilka różnych kart kredytowych, z których wszystkie mają saldo. Każdego miesiąca masz za zadanie dokonywać kilku płatności, każda w różnych kwotach, z różnymi terminami płatności i różnymi stopami procentowymi. Zarządzanie może być bardzo trudne.

Dzięki konsolidacji długów zaciągasz kolejną pożyczkę, aby spłacić wszystkie swoje długi. Następnie masz tylko pożyczkę w formie konsolidacji zadłużenia, którą możesz spłacić - to jedna płatność co miesiąc zamiast kilku płatności pożyczki.

Kredyt konsolidacyjny może ułatwić zarządzanie płatnościami i rachunkami miesięcznymi. Pomaga ci skondensować twój dług w jedną prostą płatność. W niektórych przypadkach możesz zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, jeśli oprocentowanie twojej pożyczki jest niższe niż RRSO długów.

Narzędzia do konsolidacji zadłużenia

Jeśli zarządzanie płatnościami stało się trudne, możesz rozważyć konsolidację zadłużenia. Istnieją różne narzędzia, za pomocą których można skonsolidować swój dług.

Pożyczki osobiste

Pożyczka osobista to elastyczna opcja pożyczki, z której można korzystać z różnych powodów osobistych, w tym konsolidacji zadłużenia. Pożyczki osobiste są zazwyczaj niezabezpieczone, co oznacza, że ??nie są zabezpieczone żadnym rodzajem zabezpieczenia, np. Domem lub samochodem.

Korzystając z pożyczki osobistej, możesz spłacić wszystkie swoje długi, a następnie spłacić tylko pożyczkę osobistą. Jedną z korzyści związanych z pożyczkami osobistymi jest to, że zazwyczaj mają one niższe oprocentowanie niż karty kredytowe, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze, korzystając z pożyczki osobistej, jeśli masz wysokie oprocentowanie długu konsumpcyjnego.

Saldo kart kredytowych

Inną opcją konsolidacji zadłużenia, jeśli masz dług karty kredytowej, jest przelew salda. Przeniesienie salda polega na przeniesieniu salda na różnych kartach kredytowych na jedną kartę kredytową z saldem o niższym oprocentowaniu (lub, w niektórych przypadkach, oprocentowaniu 0%). Należy tutaj zauważyć, że wiele z tych niskich lub 0% stóp procentowych ma charakter promocyjny i trwa tylko przez określony czas.