Kredyt gotówkowy w 2020 roku

Sytuacja na rynku kredytowym w 2020 roku charakteryzuje się dużą dynamiką. Kredytobiorcy mają do czynienia z najniższymi w historii stopami procentowymi zapewniającymi bardzo niskie raty miesięczne, a jednocześnie zwiększają się wymagania w stosunku do analizy ryzyka ekonomicznego klienta. Luzowanie polityki pieniężnej wcale nie oznacza zwiększenia akcji kredytowej. Jak wygląda sytuacja na rynku kredytów gotówkowych w 2020 roku?

Wniosek o kredyt gotówkowy całkowicie online

Ze względu na specyfikę funkcjonowania gospodarki najlepszy sposób na podjęcie zobowiązania to konsultacje online, zgłoszenie całkowicie internetowe. Możesz spodziewać się opóźnień w rozpatrywaniu wniosków, z reguły niewielkich. W kredytach gotówkowych dochodzi do bardzo ciekawych konfiguracji oprocentowania. W pierwszym okresie spłaty kredytobiorca otrzymuje najczęściej oprocentowanie stałe, a następnie zmienne. Różnica w kosztach jest niewielka, ale powinieneś wiedzieć, że w umowie mogą znaleźć się zapisy o zmianie oprocentowania ze stałego na zmienne po przekroczeniu pewnego okresu obowiązywania umowy. Ubezpieczenia w kredytach gotówkowych występują w formacie dobrowolnym, ale nie są obowiązkowe. To szansa na wygenerowanie kolejnych oszczędności. Multimedialne porównywarki kredytów gotówkowych aktualizują się najczęściej w kolejnych miesiącach, a oferty promocyjne praktycznie nie występują. Banki w 2020 roku wycofały się praktycznie z preferencyjnych warunków kredytowania, nie uwzględniają widełek lojalnościowych, uzależniają prowizje od czasu kredytowania.

A może czas na wakacje kredytowe?

Banki w ostatnim czasie znajdują się pod presją ułatwiania życia kredytobiorcom. Wdrożenie wakacji kredytowych na masową skalę to powszechnie stosowane rozwiązanie, jednak cały czas płatne. Jeżeli decydujesz się na wakacje kredytowe przy spłacie kredytu gotówkowego zapłacisz ostatecznie więcej, ale w okresie karencji masz szansę na poprawienie bieżącej płynności. To właściwie jedyny plus wskazanej formy ochrony klienta. Banki wszystkie oferty kredytów gotówkowych zmieniają automatycznie pod nowe zasady polityki monetarnej. Dobra perspektywa to zaciąganie kredytów gotówkowych bez potrzeby zakładania rachunku osobistego. Coraz więcej banków stosuje taką zasadę. Kredyt gotówkowy stanowi bezpośrednią alternatywę dla chwilówek, ale pod warunkiem, że posiadasz pozytywną zdolność kredytową. Bez potwierdzonego, legalnego źródła dochodów nie ma mowy o otrzymaniu pożyczki gotówkowej. Miesięczna rata dla kredytów w okolicach 50 000 złotych wynosi lekko ponad 1000 złotych, a w najlepszych przypadkach lekko poniżej. Taka rata obowiązuje w terminie spłaty do 60 miesięcy.

Pogorszenie statystyk rynku kredytowego, a obowiązujące przepisy

Banki wprowadziły ułatwienia nawet dla nowych klientów. Jeżeli chcesz się przenieść do innej placówki z kredytem gotówkowym nie ma z tym właściwie żadnego problemu. Procedury przejdziesz całkowicie online. Niektóre banki motywują klientów do wcześniejszej spłaty zobowiązania i gwarantują preferencyjne warunki naliczania oprocentowania (dzienne). Statystyki mówią o ograniczeniu akcji kredytowej w Polsce (2020 rok), ale nie jest to do końca prawda. Popyt na kredyty nie spada, natomiast gospodarstwa domowe borykają się najczęściej z brakami w zdolności kredytowej, a to uniemożliwia pozytywne rozpatrzenie wniosku ze względu na obowiązujące przepisy. Kredyt gotówkowy to najszybsza droga to poprawy domowych finansów, w której nie musisz potwierdzać formalnie żadnych dokonywanych zakupów.